Hernes Rondo orgaanilised seemned
2,25 €
Hernes Rondo orgaanilise ökoseemned – Pisum sativum
Auhinnatud saagikase ja kvaliteediga hernesort.
Sort on saanud RHS AGM auhinna ning on igati selle vääriline. Vastupidav Fusarium wilt haigusele.
Kõrge saagikusega ja kõrgeima kvaliteediga hernestega taim.
Taime kõrgus 75 cm.
Kaunad on sirged ja pikad, sees keskmiselt 10 hernest.
Paki kaal 25 g.
Minigarden ORGAANILISED SEEMNED, mida pole keemiliselt töödeldud, vaid on puhta loodusliku tüvega ning millel pole geneetilisi muutusi.
Ehk orgaaniline seeme on puhtalt kasvanud taimest pärinev muutmata seeme.
Kirjeldus
Istuta hernetaim kohale, kus pole juba kaks hooaega herneid olnud. Kuna aedherned taluvad võrdlemisi hästi lühiajalisi öökülmasid (-3°… -6° C), võib teda külvata kevadel üsna varakult, juba aprilli lõpus, mil õhutemperatuur on +4°…+9° C. Varajaste külvide korral pole herneid mõistlik vaid leotada, liigne mullajahedus ajab leotatud herned piimale ja külvidest ei saa asja.
Herne kasvukohaks vali soe päikseline ja tuultele avatud koht, nii on tülikaid kahjureid (nt hernemähkur) oluliselt vähem. Liiga märjas kasvukohas on haiguste oht suurem, liiga kuivas kasvukohas saadakse väikesepoolsed kaunad, varjulises kohas venib taim valgusepoole küünitades aga välja.
Kuigi hernes kasvab võrdlemisi hästi mitmesugustel muldadel, on eelistatud kerged kuni keskmise raskusega liivsavimullad. Hästi ei taha hernes vaid edeneda väga kergetel muldadel ja niisketel rasketel savimuldadel.
Hernemaale ei anta värsket sõnnikut ega teisi lämmastikväetisi. Lämmastik soodustab hernetaimede lopsakat kasvu, vähendab õitsemist ja pikendab saagi valmimise aega. Lahjadel muldadel võib sügisese mullaharimise käigus mulda viia kõdusõnnikut või kompostimulda. Hernemaal hoiduda ka värskest mulla lupjamisest.
Seemned külvata olenevalt mullast 3-6 cm sügavusele. Ridadesse külvamine hõlbustab hilisemaid hooldustöid – mullakobestamist, rohimist ja toestamist. Ridu võib peenras olla 1-4.
Külvid tuleks katta võrgu, kile või kattelooriga. Viimased kaks hoiavad lisaks ka sooja ja niiskust. Katte võib eemaldada siis, kui tekib vajadus noori taimi toestada.
Toestamisega võiks algust teha, kui taimedel on kolm pärislehte või kui taimekesed on umbes 10-15 cm kõrgused. Millise toestusviisi kasuks otsustada, sõltub aiapidaja soovidest ja võimalustest.
Hooldustöödest tuleb teha nii mullapinna kobestamist kui regulaarset rohimist. Viimast saab edukalt ühildada kobestamisega.
Kuigi herne juured tungivad võrdlemisi sügavale, tuleks sademetevaesel ajal neid korrapäraselt ja põhjalikult kasta. Eriti oluline on see vahetult peale õitsemist, mil hakkab kaunte moodustumise aeg.
Et pikendada saagikogumise aega võib kevadel teha mitu järjestikust külvi või külvata erineva valmimisajaga sorte.
Pinterest
Vitavia
Milline on Sinu kodu keskpunkt ja suvine süda?
Kaunite kevad- ja suveilmade saabudes koondub kodune tegevus värskesse õhku, terrassidele ja aiasoppidesse.
Rohenäppude rõõmuks on ka aiavaldkonda jõudnud nutikad lahendused. Mis lasevad nautida kodumaist rohelust siis, kui pinnast aiasaaduste kasvatamiseks napib.
Elutingimuste muutumise ning nappide võimaluste tõttu kasvatada linnatingimustes suuremal pinnal nii silmailu kui ka toidupoolist on muutunud aiad, terrassid ja rõdud rikkalikeks rohelisteks oaasideks. Juba täna on iga roheline lapike senisest enam hinnas. Sinna koondub suvine tegevus ning on võimalus pere ja lähemate sõprade seltsis nautida toitu, atmosfääri ning seltskonda. Vähemtähtsaks ei saa pidada ka tervislikkuse aspekti – ise kasvatades tead alati, mida sööd.
Ei ole liiga väikest krunti, terrassi, katuseaeda, kasvuhoonet või rõdu, kuhu ei saaks panna kasvama kas silmailu, kasvatada leht- ja aedvilju või miks mitte mõlemat koos! Seda nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, sise- ja välitingimustes. Kui terrass ja rõdu on saanud elutoa ning köögi pikendusteks, siis toataimed võtavad omakorda õigustatult üle koha sisustusmoes.
Aiapaviljonid, verandad ja kasvuhooned – puhkus ja nauding taimeilust
Vitavia kasvuhoonete ja aiapaviljonide valik on tugev just atraktiivsete ja silmailu pakkuvate mudelite poolest, lisaks kvaliteet ja vastupidavus, mida senised kliendid esile on toonud.
Tänaseks on saanud kasvuhoonest puhke- ja pelgupaik, kus lisaks taimedega tegelemisele on hea võimalus lihtsalt olla ning miks mitte koos sõpradega aega veeta. Kasvuhoonet saab paigutada väikestele õuealadele, kombineerida terrassi ja teiste aiaelementidega ning anda lastele loodusharidust või saada osa taimedega tegelemisega seotud teraapilistest mõjudest. Järjest rohkem kogub populaarsust seinaäärne kasvuhoone, mille võlusid ja võimalusi saavad kasutada just linnakorterite rõdude ja terrasside omanikud.
Tänapäevane võimalus miksida uut ja vana on lõputult lisavõimalusi pakkuv lähenemine, mis teeb tulemuse originaalseks ja personaalseks. Vanad asjad muutuvad värskeks ja atraktiivseks, uued sulanduvad mahedalt ja tasakaalukalt vanade asjadega kokku ning muudavad interjööri stiilseks ja omanäoliseks. Vitavia püüab oma tootevalikuga tulla siinkohal appi, et saaksite juba sel aastal nautida suvesoojust täiel rinnal.
Vertikaalsed lillepotid – kujunduslik võimalus luua kodune oaas
Heituma ei pea ka need, kel isiklik aialapp puudub, sest peenramooduleid on võimalik paigaldada lisaks tavapärastele lahendustele mitmeti – nii vertikaalselt – madalamale või kõrgemale – kui ka paigutada nurgapeenrana. Nutikas valik on ka tänapäevased kastmissüsteemiga lillepotid, mida annab paigaldada nii õue kui ka tuppa, koju või kontorisse ning ka hõivatum inimene võib muretu olla, sest taimed on hoitud 1–6 nädala vältel.
Vertikaalseid taime- ja lillepotte on olemas nii kastmissüsteemiga kui ka ilma. See on vertikaalne aiandus ja haljastus, mille näol on tegu kaasaegseima taimede kasvatuse süsteemiga maailmas. Vertikaalsed süsteemid sobivad kõikjale: tuppa ja toaseinale, kööki ja vannituppa, rõdule ja terrassile, aeda ja aia äärde piirdeks, maja välisseinale ning fassaadidele, linnaruumi, parkidesse ja maanteedele, kohvikutesse ja restoranidesse, kontorisse ja kaubanduskeskusesse, ärihoonetesse ja nende ette.