Hernes Rondo orgaanilised seemned

2,25 

Hernes Rondo orgaanilise ökoseemned – Pisum sativum
Auhinnatud saagikase ja kvaliteediga hernesort.
Sort on saanud RHS AGM auhinna ning on igati selle vääriline. Vastupidav Fusarium wilt haigusele.
Kõrge saagikusega ja kõrgeima kvaliteediga hernestega taim.
Taime kõrgus 75 cm.
Kaunad on sirged ja pikad, sees keskmiselt 10 hernest.
Paki kaal 25 g.

Minigarden ORGAANILISED SEEMNED, mida pole keemiliselt töödeldud, vaid on puhta loodusliku tüvega ning millel pole geneetilisi muutusi.
Ehk orgaaniline seeme on puhtalt kasvanud taimest pärinev muutmata seeme.

Kategooria:

Kirjeldus

Istuta hernetaim kohale, kus pole juba kaks hooaega herneid olnud. Kuna aedherned taluvad võrdlemisi hästi lühiajalisi öökülmasid (-3°… -6° C), võib teda külvata kevadel üsna varakult, juba aprilli lõpus, mil õhutemperatuur on +4°…+9° C. Varajaste külvide korral pole herneid mõistlik vaid leotada, liigne mullajahedus ajab leotatud herned piimale ja külvidest ei saa asja.

Herne kasvukohaks vali soe päikseline ja tuultele avatud koht, nii on tülikaid kahjureid (nt hernemähkur) oluliselt vähem. Liiga märjas kasvukohas on haiguste oht suurem, liiga kuivas kasvukohas saadakse väikesepoolsed kaunad, varjulises kohas venib taim valgusepoole küünitades aga välja.
Kuigi hernes kasvab võrdlemisi hästi mitmesugustel muldadel, on eelistatud kerged kuni keskmise raskusega liivsavimullad. Hästi ei taha hernes vaid edeneda väga kergetel muldadel ja niisketel rasketel savimuldadel.
Hernemaale ei anta värsket sõnnikut ega teisi lämmastikväetisi. Lämmastik soodustab hernetaimede lopsakat kasvu, vähendab õitsemist ja pikendab saagi valmimise aega. Lahjadel muldadel võib sügisese mullaharimise käigus mulda viia kõdusõnnikut või kompostimulda. Hernemaal hoiduda ka värskest mulla lupjamisest.
Seemned külvata olenevalt mullast 3-6 cm sügavusele. Ridadesse külvamine hõlbustab hilisemaid hooldustöid – mullakobestamist, rohimist ja toestamist. Ridu võib peenras olla 1-4.
Külvid tuleks katta võrgu, kile või kattelooriga. Viimased kaks hoiavad lisaks ka sooja ja niiskust. Katte võib eemaldada siis, kui tekib vajadus noori taimi toestada.
Toestamisega võiks algust teha, kui taimedel on kolm pärislehte või kui taimekesed on umbes 10-15 cm kõrgused. Millise toestusviisi kasuks otsustada, sõltub aiapidaja soovidest ja võimalustest.
Hooldustöödest tuleb teha nii mullapinna kobestamist kui regulaarset rohimist. Viimast saab edukalt ühildada kobestamisega.
Kuigi herne juured tungivad võrdlemisi sügavale, tuleks sademetevaesel ajal neid korrapäraselt ja põhjalikult kasta. Eriti oluline on see vahetult peale õitsemist, mil hakkab kaunte moodustumise aeg.
Et pikendada saagikogumise aega võib kevadel teha mitu järjestikust külvi või külvata erineva valmimisajaga sorte.

Pinterest
Vitavia

Nimi
E-post
Telefon
Enquiry